Güncel Teknoloji Haberleri

Galaxy S7’nin İnce Tasarımsal Detayları Ortaya Çıktı

Samsung’un amiral gemisi telefonuna artık sayılı günler kaldı. Güvenilir kaynaklar, hemen hemen azca ilkin Galaxy S7’nin ince tasarımsal detaylarını basınla paylaştı.

Yapmış olduğu başarı göstermiş sızıntılarla adından sıkça söz ettiren bir kaynak, Galaxy S7 ile ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Samsung geçtiğimiz senenin amiral gemisi olan S6’da başarı göstermiş bir tasarım benimsemişti. Hem arka da hem de ön yüzde S6’ya fazlasıyla benzeyecek olan S7, bir nevi S6’nın makyajlanmış hali olacak. Bu kadar benzerliğin yanında elbet Samsung küçük dokunuşlarla telefonu daha hoş hatlara haiz kılacak.

Buna dair bazı detaylı bilgiler paylaşıldı. Ilk olarak telefonun hatlarının kenarlarından kavisli olacağını gösteriyor. Bunu göstermek için S7’nin render görselini Note 5 ile kıyaslamış. Note 5’in kenarları dümdüzken, S7’de hafifçe bir kavis görülüyor. Böylece telefon kenarlardan daha ince görülebilir.

Bunun haricinde Galaxy S7’de selefi kadar kamera çıkıntısı da olmayacak. Gösterilen görselde S6’nın kamera çıkıntısının telefonun kalınlığını 1.7 mm artırdığı görülürken, halef modelde 0.8 mm artırmış. Bu da telefonu daha zarif bir hale getiriyor.

Bu yıl içinde tanıtılacak olan dört değişik S7 modeli bizleri bekliyor olacak: Galaxy S7, S7 Plus, S7 Edge ve S7 Edge Plus (orta düzey S7 Mini benzer biçimde alternatifler de sonrasında tanıtılabilir). 21 şubatta tanıtılması beklenen S7’nin genel olarak 5.1 inç Quad HD ekran, Exynos 8890 ve Snapdragon 820 işlemciler, 4 GB RAM, 12 MP arka kamera ve Android 6.0.1 Marshmallow. Samsung, lansman basın davetiyelerini de gönderdi. Tepe model Mobil Dünya Kongresinden bigün ilkin lanse edilecek.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.