Güncel Teknoloji Haberleri

Far Cry Primal Yeni Videosuyla Karakterleri Tanıttı

Ubisoft’un son oyunu Far Cry Primal yeni videosu ile birlikte ana karakter Takkar ve öteki karakterleri tanıttı.

Yeni oyunuyla birlikte Ubisoft bizlere M.Ö. 10000’de hayatta kalmanın zorluklarını tattıracak. Ana karakter Takkar ile Oros’da avcı kabilesi Wenja’yı toplayıp düşmanlarımıza karşı ve doğaya karşı hayatta kalmaya çalışılacak.

Takkar kendi av grubunun yegane kurtulanı olarak dağılmakta ve öteki kabilelerin baskısı altında bulunan Weja kabilesiyle birleşip Ull adlı savaşçı tarafınca yönetilen yamyam Udam kabilesi ve ateşe tapan Izila kabilesine karşı hayatta kalmaya çalışıp Oros diyarına sulh getirmeye çalışacak.

Son videoda görüldüğü suretiyle karakterimiz Takkar düşmanlarına karşı yalnız balta, sopa yada ok ve yay kullanmıyor. Bu oyunda bizi aslolan heyecanlandıran kısım Takkar’ın doğadaki yırtıcı hayvanları evcilleştirmesi (Hatta bunlara devasa mamutlar ve sivri dişli kaplanlarda  dahil) ve düşmanlarına karşı yanında onları yoldaş olarak kullanımı.

Ubisoft bu oyunla birlikte bizlere Oros diyarını sanki gerçek bir dünyaymış benzer biçimde  yaşatmayı hedefliyor hatta oyunun dialoglarını yaparken gerçekçiliği bir adım öteye taşımak için Kentucky Üniverstesinden ilkel dil bilimcilerden yardım alıp oyunda ilkel Proto-Indo-European dillerini karakterlere kullandırmışlar.

Ubisoft’un anlattığı kadarıyla biz bu oyunda ilerlerken öteki Wenja kabilesi üyelerini kurtaracağız ve bazı hususi insanlarla karşılaşıp onlardan tabanca yapmayı, yeni özellikleri ve vasıta gereçleri öğreneceğiz.

Bu bilgilerin eşliğinde oyunun gerçek yaşamın bir parçası şeklinde olacağını ve bizi M.Ö. 10000’e götüreceğini söyleyebiliriz. Bizlerde sizin şeklinde oyunseverler olarak bu oyunun çıkışını merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız'da Yeni bomba böyle görünecek! başlıklı makale OnePlus 2'nin çizimleri sızdı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.