Güncel Teknoloji Haberleri

5G Çalışmalarında Güzel Sonuçlar

Çinli Huawei ve Japon telekom şirketi olan NTT DOCOMO ile 5G çalışmalarını sürdürüyor. Çin’in Çengdu bölgesinde meydana getirilen 5G testini neticeleri yavaş yavaş gelmeye başladı.

Bu iki dev şirket 5G testlerinde bazı sonuçlara ulaştı. Bir tek bu iki şirket değil bir oldukca şirket 5G üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni meydana getirilen testlerin sonuçlarına baktığımızda oldukça başarıya ulaşmış ilerlemeler katedildiği şüphesiz. Huawei’nin açıklamalarına bakılırsa 24 aygıt 5G ağına bağlandığında averaj indirme hızı 1,34 Gbps olmuştu. En yüksek yakalanan veri indirme hızına bakacak olursak 3,6 Gbps oldu. Sizlerin de anlayacağınız suretiyle bu değerler en yüksek kablosuz ağda veri indirme değerleri. Şuan için kullanımda olan Google Fiber ağın ise tamı tamına 4 katı daha süratli. Huawei’nin açıklamaları bu şekilde. Daha emek harcamalar son bulmamasına karşın şuan ki değerlerde sevindirici. Bakalım emekler sonucu ne benzer biçimde başarılar yakalanacak ve ne vakit hizmete sunulacağını hep birlikte öğreneceğiz.

Bir önceki yazımız'da Alphabet, Project Loon Testleri İçin Endonezyalı Firmalarla İşbirliği Yapıyor başlıklı makale alphabet, endonezya ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.