Güncel Teknoloji Haberleri

Toshiba’dan Q300 ve Q300 Pro SSD Çıkarması

Toshiba, yeni ustalaşmış kullanıcılara yönelik kullanımına yönelik SSD durağan(durgun) disk modelleri Q300 ve Q300 Pro’yu duyurdu.

Toshiba, serinin yeni amiral gemisi Q300 ve Q300 Pro SSD modellerini oyun meraklıları, grafik yaratıcıları ve ustalaşmış kullanıcılardan oluşan gerçek teknoloji meraklıları ile performans ve güvenilirlikte yüksek teknoloji bekleyen tüm kullanıcılar için sunuyor. Q300 Pro, etkisinde bırakan düzeyde yüksek süratli işlem ve bununla birlikte düşük güç tüketimi gerektiren ustalaşmış gereksinimler için mükemmel bir denge kuruyor ve mükemmelliğe yeni bir boyut kazandırıyor.

Ayarlanabilir boyutlu SLC Yazma önbellek teknolojisi ile, beğeni topluyor. Q300 Pro modelinin 128, 256 ve 512GB seçenekleri mevcut. Ek olarak durağan(durgun) disk, 550MB/s ye kadar okuma ve 520MB/s ye kadar yazma hızı, MLC Teknolojisi, Klonlama yazılımı, Isı Kontrolü, QSBC Toshiba hata doğrulama teknolojisi ve 5 Yıl Garantiye haiz.

SSD Q300 modeli ise genel kullanıcılar ve mobil ofis kullanıcıları için mükemmel bir PC yükseltme çözümü olarak karşımıza çıkıyor Uyarlanabilir boy yazma özel cache teknolojisi ile, hücre başına 3-bit Flash (TLC)ile sadece-okuma modu özelliği ile geliyor. Q300 modelinin 120, 240, 480 ve 960 GB depolama seçenekleri de mevcut. Bunun yanında 550MB/s’ye kadar okuma ve 530MB/s ye kadar yazma hızı, TLC Teknolojisi, Klonlama yazılımı ve 3 Yıl Garantiye haiz.

SSD’lerin bildiğimiz tipik HDD’lere karşı pek fazlaca pozitif yanları bulunuyor. Daha yüksek hız ve enerji performansı sağlaması. Verilere anında erişildiğinden açılış süresini ve bekleme gibi olmaktan çıkışı hızlandırır. Hareket eden mekanik parçalar olmadığından SSD’ler ses üretmezler ve oldukca daha düşük enerji tüketimine , ek olarak oldukça daha iyi ve kuvvetli darbe dayanıklılığına sahiptirler.

Bir önceki yazımız'da G.Skill 128 GB DDR4 RAM Kitini Duyurdu başlıklı makale 128 GB, DDR4 ve Donanım hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.