Güncel Teknoloji Haberleri

Apple İphone Şarj sorununa çözüm buldu!

Bloomberg’in haberine bakılırsa Apple, yeni kablosuz şarj teknolojisi mevzusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdüyor. İnternet sitesinin paylaşmış olduğu bilgiye nazaran şirket, gelecekte iPhone’ları ve iPad’leri uzak mesafeden şarj etmeye olanak sağlayacak.

 

iphone-sarj-sorununa-cozum-buldu

 

 

Bilindigi suretiyle şu anki kablosuz şarj teknolojisiyle mobil cihazların şarj edilmesi kablosuz şarj dock’ları yardımıyla gerçekleşiyor. Bu işlem için kullananların mobil cihazlarını şarj dock’larına yerleştirmesi gerekiyor. Apple’ın geçtiğimiz yıl satışa sunmuş olduğu Apple Watch’ta da kablosuz şarj için manyetik şarj kablosuna yada manyetik şarj dock’larına gerekseme duyuluyor.

Apple’ın üstünde çalmış olduğu belirtilen yeni kablosuz şarj teknolojisinde ise iPhone yada iPad’lerin şarj edilmesi arada mesafe varken bile gerçekleşebiliyor. Bu işlemin iyi mi yapılacağıyla ilgili detaylı data ise ne yazık ki hemen hemen belli değil. Duvar prizine gerek kalmadan şarj edileceği belirtilen cihazların büyük bir olasılıkla odaya konacak extra bir aygıt yardımıyla şarj edilmesi umut ediliyor. Pek naturel olmayan bu değişen teknolojinin sıhhat problemlerine yol açıp açmayacağı daha şimdiden kafalarda sual işareti yapmaya başlamış durumda. IPhone 7‘de bu değişen hızla gelişen teknolojinin yer alma ihtimalinin oldukça düşük bulunduğunu, kablosuz şarjın en erken 2017 senesinde piyasaya sürülecek yeni iPhone ve iPad modellerine geleceğini belirtelim.

Bir önceki yazımız'da Apple'ın Yeni İphone 5se Modeli başlıklı makale 5se, apple ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.