Güncel Teknoloji Haberleri

Apple’ın Yeni İphone 5se Modeli

iphone-5se-merakliadam.com

Apple’ın eski modellerinde olduğu şeklinde 4 inç boyutunda bir iPhone modeli üstünde çalmış olduğu söylentisinin arkasından söz mevzusu modele ilişkin ilk fotoğraf gösterildi. En Yeni iPhone’un küçük ekranlı olmasının yanı sıra mevcut modellere kıyasla fazlaca daha ucuz olması planlanıyor.

Türkiye’de 3 bin TL’ye satılan iPhone 6’ların benzer özelliklerini sunan yeni telefonun görüntüsü gösterildi.

Güncellenmiş bir iPhone 5S modeliyle ilgili dedikodulara daha ilkin de rastlamıştık; 6C yerine iPhone 5E’nin tanıtılacağı da öne sürülmüştü. Bir tek 9to5Mac’in raporu bir iPhone “5SE” ile tanışabileceğimizi söylüyor. Gösterilen fotoğraf da bunun kanıtı benzer halde.

Apple, iPhone 6’nın donanımını iPhone 5S’e yerleştirmeyi düşünüyor. Bu durumda Apple hisse, A8 işlemci, 8 megapiksel kamera, 1.2 megapiksel ön kamera benzer biçimde özelliklere haiz, gövdesi iPhone 6’ya benzeyen bir telefonla tanışabiliriz.

 

En Yeni telefonda Live Photos hususi durumunun bulunacağı bir tek ekrana ne kadar bastırdığınızı algılayan üç boyutlu Touch’ın sunulmayacağı söyleniyor.

4 inç’lik iPhone, küçük boyutlu iPhone’u özeleyen birçok kullanıcıyı memnun edecek benzer şekilde görünüyor. Cihazın fiyatının ise 2 bin TL seviyelerinde olması ümit ediliyor.

Bir önceki yazımız'da 2015'in en popüler uygulamaları başlıklı makale 2015'in en popüler uygulamaları, en popüler uygulamalar ve mobil uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.