Güncel Teknoloji Haberleri

Xiaomi, sonhabarda Türkiye’ye geliyor

2015 ’in ilk yarısında 34.7 milyon adet akıllı telefon sattan Çinli akıllı cihaz üreticisi Xiaomi, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Milliyet‘in haberine göre Çinli şirketin ürünleri sonbaharda satışa Hepsiburada.com üzerinden satışa çıkacak.

Xiaomi, bu yıl 5. yılını kutluyor ve bu yıl içinde Türkiye ’yi de yeni pazarları arasına eklemek istiyor. Eylem Türk ’ün haberine göre Xiaomi, bir distribütör aracılığıyla bu sonbaharda Türkiye pazarına açılacak ama Çinli şirketin sosyal medya faaliyetleri kurulmakta olan ayrı bir ekip tarafından yürütülecek.

Türkiye, Avrupa ’ya açılışın anahtarı olabilir

Piyasa değeri 45 milyar doları bulan Xiaomi, 2014 ’te 61 milyon cihaz satarak  Çin ’in 1 numarası konumuna gelmiş, ancak 2015 ’in ilk çeyreğinde Apple ’a geçilmişti. Uzakdoğu ve Asya ’da önemli satış rakamlarına ulaşan şirket, Brezilya üzerinden Amerika kıtasına merhaba dedi. Türkiye ise Xaomi ’nin Avrupa ’ya açılan kapısı olacak gibi görünüyor.

2010 ’da kurulan şirket, Mi serisi akıllı telefonlarından 2015 ’te 100 milyon adet satmayı hedefliyor. Çinli şirket akıllı telefonlarıyla bilinse de aksiyon kamerası ve akıllı bileklik de üretmeye başlamıştı.

Bir önceki yazımız olan PayPal’ın çalışmadığı Yunanistan için bitcoin bir alternatif olabilir mi? başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.