Güncel Teknoloji Haberleri

iOS 9 ile Klavye Değişikliği Gerçekleşiyor

Gelişim sürecine alınan iOS 9 ’un beta sürümüne baktığımız da çok daha büyük bir iPad klavye düzeninin gizlenmiş olduğu fark edildi. Bu farklılığı açıklayan Steve Troughton Smith, Bu klavye yerleşimine bakıldığın da ise iPAd Pro ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Çok daha büyük bir boyuta sahip olan klavye içerisine yeni olarak birkaç tuşun da eklendiği gözden kaçmıyor. Oluşturulan sembollere çok daha hızlı bir şekilde erişim yapılması için koyulan tuşun yanın da Yenile, Sekme aynı zamanda Caps Lock tuşlarının da yer aldığı dile getiriliyor.

 

Geliştiricinin yapmış olduğu açıklamaların devamın da ise iOs 9 ’un beta sürümü içerisinde 2732 x 2048 piksel çözünürlüğünde olacağı vurgulanıyor. Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde DisplaySerach sayesinde Apple ’ın geliştirmiş olduğu iPad Pro üzerinde 2732 x 2048 piksel çözünürlüğüne sahip ve 265 PPI piksel yoğunluğunda ki 12,9 “ değerinde ki ekran kullanacağını dile getirmişti. A9 çipe ek olarak, NFC, Force Touch desteğine sahip olan ekran, USB Type-C aynı zamanda Bluetooth stylus iPad Pro ile karşımıza gelmesi düşünülen özelliklerin arasında.

 

 

Bir önceki yazımız'da Ercan FINDIKOĞLU Yakalandı başlıklı makale Ercan, FINDIKOĞLU ve Yakalandı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.