Güncel Teknoloji Haberleri

Artık Emoji ile Şifre Oluşturabilirsiniz

BBC ’nin yapmış olduğu bir habere göre, Environments ismine sahip olan şirket, Geleneksel olarak revaçta olan şifreleme yöntemi olan rakamlar yerine 44 simgenin kullanılmış olduğu “Emoji Passcode” adına sahip olan hizmeti kullanıcılara sundu.

Yaklaşık olarak 15 – 25 yaş grubuna sahip olan gençlere yönelik olarak tasarlanan sisteme yakından baktığımızda oldukça eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Environments şirketinin sözcüsü aynı zamanda siber güvenlik uzmanı olan Alan Woordward, Bazı firmalarını çok daha öncesinden benzer bir uygulamalara sahip olduğunu dile getirdi.

Fakat bu sistem günümüze kadar hiçbir şekilde süreklilik sağlayamamıştı. Woodward ’a göre şifrelemelerde yer alan rakamların kaldırılması beraberinde gelen emojilerin çok daha etkili olduğunu öne sürdü.Emojilerin tarihine bakacak olursak, İlk kez 1960 ’larda ortaya çıkarılmış. 1982 ’den günümüze kadar “Gülen Yüz” adıyla günlük yaşamda çok sık kullanılmaya başlanmıştı.

 

Bir önceki yazımız'da Taylor Swift ve Apple Music Anlaşmaya Vardı başlıklı makale apple, Music ve Taylor Swift hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.