Güncel Teknoloji Haberleri

Yeni Nesil Güneş Kremi: ReApply

Yaz aylarının gelmesiyle beraber güneş kremleri en çok satılan ürünler arasına girdi. Sonuç olarak güneş kremi kullanmadığımız durumlarda çok büyük sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz. Her birimizin güneşlenme konusunda çok kötü bir anısı vardır. Firmalar böyle durumları engelleyebilmek için çok daha kaliteli güneş koruyucu kremler çıkartmaktadır. Bunun yanında ürünlerin cildinize verdiği zararları da azalmaktadırlar. Aynı zamanda güneş koruyucu krem kullanmadan güneş altında güneşlenecek olursanız cilt kanseri ihtimalinizde çok yüksek olacaktır.

Cilt kanserinin en çok görüldüğü ülkelerden birisi olan Avustralya da güneş koruyucu krem konusunda büyük çalışmalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de akıllı telefonlarınıza entegre edilebilecek bir güneş kremi. Kulağınıza çok farklı geldiğinin farkındayız. Bu uygulama ile beraber güneşin zararlı etkilerinden tam anlamıyla kurtulmak için akıllı telefonlarınızın uyarılarını dikkate almanız yetecek.

Şimdilik sadece İphone için üretilen uygulama çok yakın bir süre içerisinde Android markete de gelecek. Uygulamanın içeriğine geçecek olursak, sizin güneş kreminin kapağını açmanızla uygulama açılıyor ve istediğiniz güneş faktörüne göre aralıklarla kendisini hatırlatıyor.

Sizin bulunduğunuz konumu tespit ettikten sonra ortamda bulunan güneş oranına göre faktör önerisi yapıyor. İlk kullanımdan sonra da güneş oranına göre aralıklarla hatırlatma yapıyor. İşin diğer bir garip tarafı ise kremin kapağında bir çip bulunuyor olması ve bu kremin telefona bluetooth ile bağlanıyor olması. Yani tam anlamıyla entegre bir şekilde çalışıyor ve hata payını sıfıra indiriyor.

Güneş ve cilt kanseri konusunda çok büyük sorunlar yaşayan Avustralya ’dan böyle bir uygulama çıkması çok doğal, bakalım kanser konusunda sürekli olarak sorun yaşayan ülkemizde böyle çalışmalar olacak mı?

Bir önceki yazımız'da Dyned Başarısına Bilgisayar Ödülü Verildi! başlıklı makale Dyned Başarısına Bilgisayar Ödülü Verildi! / Teknoloji ve Bilim Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.