Güncel Teknoloji Haberleri

Microsoft, Küresel WiFi Ağını Genişletiyor

Kullanıcılarına her ayrıntısına kadar çözüm desteği sunmayı hedefleyen Microsoft, Bu iletişim sürecinde küresel olarak vereceği Microsoft WiFi hizmetini hayata geçirmeye başlıyor.

Microsoft WiFi, Dünya genelinde baktığında yaklaşık olarak On Milyon kablosuz ağ noktalarından sağlayacağı hizmet servisi olarak karşımıza çıkacak. Bu sistem üzerinden yararlanan kullanıcılara bakıldığında yaklaşık olarak 130 ülke arasında dilediği gibi sorunsuz bir şekilde internete erişim sağlayabilecek.

Firmanın bünyesine almış olduğu Skype ile birlikte bu iletişim sürecinde yaklaşık İki Milyon kablosuz erişim noktasına ait olan WiFi servisine katarak Microsoft kullanıcıların uluslararası alanlarda yapmış olduğu seyahatlerinde aynı zamanda kendi ülkeleri içerisinde internetsiz kalmamalarını sağlayacak.

Geliştirilen hizmetin kullanım sürecine kadar ücretlendirilen Microsoft WiFi, Windows 10 ’un karşımıza çıkmasıyla beraber gelecek olan Office hizmeti sayesinde kullanıma sahip olacak.

Bir önceki yazımız'da Skype 7.6 ile Yeni Emoticonlar Geldi başlıklı makale Skype, Skype 7.6 ve Skype Emoticon hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.