Güncel Teknoloji Haberleri

Google Yeni Şifreleme Ortamı Çıkarttı

GoogleAndroid cihazlarınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz giriş sürecinde daha rahat ve güvenli erişim yapabileceğiniz bir sistemi tanıttı. “Google Identity Platform” olarak adlandırılan bu sistem sayesinde tüm giriş bilgileri Google hesabının altında yer alacak. Geliştirilen sistemi ise kendi içerisinde yer olan entegre sağlayan uygulamalara giriş yapılırken kullanılabilecek.Ge

Geliştirilen uygulama pen çok sistemi üzerinde barındıracak beraberinde Google‘ın yeni şifrleme öyöntemlerinden yararlnaacak. Hem uygulama geliştiricisi hmede uygulama kullanıcıların işlerini kolaylaştıran uygulama, Ek olarka güvenlik hizmeti de sunuyor. 

Smart Lock for Passwords esasında bir şifre yöneticis. Siz sistem üzerinde yer alan şifrelerinizi güvenli bir şekilde tutarak giriş yapmanıza olanak sağlıyor. Şu an için sadece tanııtlan yeni uygılama şifre ve kimlil doğrulama sistemi, Çok kısa süre içerisinde karşımıza çıkabilir. Fakat Google‘ın bu servbisi sunması, Şfre konusunda sıkıntı yaşayayacak aynı zamnada tüm uygulamalara Facebook hesabı ile giriş yapmaktan sıkılan kullanıcılar için Google firmasının sağlamış olduğu sistem oludkça etkili gelecek. 

Bir önceki yazımız olan Samsung Pay için Video Yayınlandı başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.