Güncel Teknoloji Haberleri

Hola Better İnternet Erişimini Satıyor

Son dönemlerde Türkiye içerisinde yaşamış olduğumuz internet yasakları konusunda bir anda popülerliğie ulaşan VPN hizmetlerinde ZenMate ülkemizin neredeyse baş tacı. TunnelBear gibi oldukça farklı VPN servisleri de yer alırken Türkiye‘de ise Hola Better Internet adına sahip VPN servisi hakkında ortaya iyi şeyler atılmadı.

Dünya genelinde kaliteli hizmete sahip olan uygulama olan Hola Better Internet‘in kullanım sürecinde arka planda sizlere fark ettirmeden yapmış olduğu bant genişliği satışında aynı zamanda kullanıcılarını botnet‘e dönüştürdüğü fark edildi. Point to Point sisteme sahip olan VPN hizmeti Hola‘yı kullanan kulanıcıların arasında büyük bir yönlendirme gerçekleşiyor. Sunulan sistemden ücretsiz olarak faydalanıyorsanız farklı çıkış noktaları üzerinden internete erişim sağlayabilirsiniz. Eğer Premium hizmetlerden yararlanıyorsanız firmanın kendisine özel sunucularından yararlanabilirsiniz. 

Sizin çıkış noktası olmanız nedeniyle internet bağlantınız üzeirnden bağlanan hergangi birinin gerçekleştirmiş olduğu her internet bağlantısı sizlerin sorumluluğu altına giriyor. Yani kuralların dışında bir şey yapmak, Ülkemizde illegal olarak görünen bir bağlantıyı kurmak beraberinde sizin kuruyormuş gibi gösterilmeniz hapise girmenize neden olabilir. 

Bir önceki yazımız olan Farkında Olmadan Google'da Üst Sıralara Yükseldi başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.