Güncel Teknoloji Haberleri

İzmir’de İnternet Projesi Başladı

Google, Android cihazlarınız üzerinde giriş yaptığınız uygulamalara daha rahat ve güvenli girebilmemizi sağlayan yeni sistemini tanıttı. “Google Identity Platform” olarak adlandırılan bu sistem sayesinde tüm giriş bilgilerimiz Google hesabımız altında bulunacak ve sistemi kendi içerisine entegre eden uygulamalara giriş yapılırken kullanılabilecek.

Söz konusu Google olunca, pek çok uygulama Google’ın yeni şifreleme yöntemini elbet kullanacaktır. Hem uygulama geliştiricisi hem de uygulama kullanıcılarının işini kolaylaştıran uygulama, aynı zamanda güvenlik de sunuyor.

Smart Lock for Passwords aslında bir şifre yöneticisi. Siz şifrelerinizi bu sistem altında güvenli bir şekilde tutarak giriş yapacağınız yerlerde kullanabiliyorsunuz.

Şu an için tanıtılan yeni şifre ve kimlik doğrulama sistemi, kısa süre içerisinde hayatımıza girebilir. Fakat yayılması biraz sürecektir. Çünkü söz konusu hesap bilgilerimiz ve şifrelerimiz olunca kullanıcı olarak neye güvenip neye güvenemeyeceğimizi şaşırmış durumdayız. Ama Google’ın bu servisi sunması, şifre konusunda sıkıntı yaşayan ve tüm uygulamalara Facebook hesabı ile giriş yapmaktan sıkılan kullanıcılar, Google’ın yeni akıllı şifre kilitleme sistemi ile bir çok popüler uygulamaya koayca erişebilecek.

Google Chrome tarayıcısının sürekli sorduğu şifreniz saklansın mı görevini Android işletim sistemi üzerinde uygulayacak olan Smart Lock For Passwords, hem internet üzerinde hem de Android uygulamaları üzerinde kullanılabileceği için oldukça çok yönlü olacak.

Bir önceki yazımız'da Hem Bilgisayar Kasası Hem de Masa Olarak Karşımıza Çıkan Etkili Çalışma Masası başlıklı makale Çalışma Masası, Lian-li ve Ofis Masası hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.