Güncel Teknoloji Haberleri

Hem Bilgisayar Kasası Hem de Masa Olarak Karşımıza Çıkan Etkili Çalışma Masası

Lian-Li ’nin DK-02X tipine sahip olan bilgisayar setine baktığımız da hem bir bilgisayar hem de çalışma masası olarak karşımıza çıkıyor. Lian-Li ise uzun zamandır özel olarak geliştirmiş olduğu bilgisayar kasaları ile adını duyurmayı başarıyordu. Firmanın başlı başına gelen özellikleri ergonomik bir tasarıma sahip olan kasaları oldukça satılıyordu. Firma tarafından geliştirilen yeni DK-01X, DK-02X aynı zamanda DK-Q1X modellerine sahip olan çalışma masaları ve bilgisayar kasaları oldukça kullanışlı aynı zamanda farklılık yaratıyor.

Lian-Li DK-02X tasarımına baktığımız da darbelere dayanıklı olan camlarla kaplı. Böyle bir tasarıma yer verilmesi sonucunda donanım parçalarının görülmesi mümkün kılınmış, PC masa kasalarına baktığımız da 90 CM ile 125 CM arasında farklı boyutlarla üretiliyor.

Oluşturulan boyutlara baktığımız da firmanın sunmuş olduğu sistem imkânlarını çok daha yüksek olduğu görülüyor. Masa içerisinde ise ITX, ATX aynı zamanda HTPX anakartlarına uygun modeller için tepsiler yer alıyor. Toplamda bakıldığında 12 HDD sığdırmanın mümkün olduğu görülüyor. Masanın soğutulması için yaklaşık olarak 180 mm CPU fanı beraberinde ise arkasında yer alan ekstra fanlar sayesinde gerçekleştiriliyor. GPU için ayrılan alana baktığımız da ise 410mm olduğundan dolayı oldukça büyük kartlar için kullanılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Google Chrome artık SWF Desteği Vermeyecek başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.