Güncel Teknoloji Haberleri

Google Chrome artık SWF Desteği Vermeyecek

Günümüzden bir kaç yıl öncesinde oldukça fazla başarıya sahip olan Adobe Flash içeriğine sahip uygulamalar yerini artık HTML 5‘e bırakarak maziye gömülmeye başladı. Geliştirilen Flash içerikli dosyaların sürekli hareketli aynı zamanda boyutlarının değişkenlik olması nedeniyle kullanıcıların internet kotalarına oldukça fazla etki ettiği yönünde yapılan açıklamalar sonucunda Google tarafından geliştirilen Chrome yazılımında yer almayacağı açıklandı.

Google Chrome üzerine yapılacak yeni güncellemeler sayesinde uygulama üzerinde artık Adobe Flash Player desteğine yer verilmeyecek. İnternet sitelerinde yer alan .SWF uzantısına sahip olan uygulamalar çalışmadan direk saf dışı kalacak. Geçtiğimiz aylar içerisinde YouTube firmasının da HTML 5‘e geçtiği dönem sonrasında videoların çok daha hızlı ve stabil çalıştığı gözlemlenmişti. 

Google isteyen kullanıcılar için bir Oynat butonu ekleyecek böylece internet kotalarında değişiklik yaşanacak ve Flash içeriği oynatabilecek. Geliştirilen sistem henüz sadece Beta olarak yayınlanacak.

 

Bir önceki yazımız olan Siber Korsanlar ABD'nin Tüm Kamu Kuruluşlarına Sızdı başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.