Güncel Teknoloji Haberleri

Siber Korsanlar ABD’nin Tüm Kamu Kuruluşlarına Sızdı

Çin sınırlarından geldiği iddia edilen yeni bir siber saldırılar sonucunda ABD‘de hizmet veren yaklaşık olarak 4 milyona yakın hükümet ve kamu görevlisinin gizli bilgileri çalındı. Siber korsanlar tarafından ABD sınırları içerisinde kamu hizmetinde çalışanların gizli bilgileri Çin‘liler tarafından ele geçirildi. 

The Telegraph tarafından yapılan açıklama içerisinde ABD Personel Yönetim Ofisi (The Office of Personel Management) departmanından alınan bilgilere göre, Şu anda ABD‘de kamuda yer alan çalışan veya emekli olmuş personel de dahil olmak üzere, Dört milyon kişinin verilerinin siber korsanlarının eline geçtiği açıklandı. Özetlemek gerekirse ekonomik birimlerden tutarak aynı zamanda savunma ve eğitime kadar tüm ABD kamu kurumlarında çalışacak olan memurlarının verileri artık Çin hükumetinin elinde. Ele geçirilen bilgiler arasında memurların görev tanımları, sicil dosyaları ve eğitim durumları gibi bilgilerin de yer aldığı öne sürülüyor.

 

Bir önceki yazımız'da Google, RAM Tüketimini Azaltmayı Hedefliyor başlıklı makale Google, RAM ve Tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.