Güncel Teknoloji Haberleri

Google, RAM Tüketimini Azaltmayı Hedefliyor

Google bünyesi altında olan Chrome ’un yol açmış olduğu bilgisayarların performansların etkileme aynı zamanda pil ömrünü harcama sürecinde oldukça azalma bekleniyor.

Google bünyesi altında çalışan yazılım mühendislerinde bir tanesi olan Peter Kasting, Google+ hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar hakkında birkaç detaylara yer verdi. Ortaya çıkanlara göre Google tarafından gelecek olan ilk adım arka planda çalışan uygulamalarla ilgili olacak. Böylece yapılacak olan çalışmalara bakıldığın da ilk olarak sekmelerde gerçekleşecek.

Google yapacağı geliştirmeler sonucunda arka planda boy gösteren sekmeleri CPU kullanımdan düşüklük yaratmak için köklü bir şekilde ortadan kaldıracak böylece CPU üzerinden yükü hafifletmeyi amaçlıyor. Yapılan çalışmalara baktığımız da bir diğer çalışmalar da ise Flash Animasyonlarla ilgili olacak. Firma yapmış olduğu geliştirmeler sonucunda ortaya çıkan önemsiz flaş içeriklerini otomatik oynatmama imkânı tanıyacak. Dilerse kullanıcıları tıklayarak içerikleri oynatabilecek. 

Bir önceki yazımız'da Taylor Swift Adult Sitelerde İsminin Geçmemesi için İki Yeni Domain Aldı başlıklı makale Domain, ICANN ve Microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.