Güncel Teknoloji Haberleri

Bir çubuk bilgisayar da Archos’tan


HDMI üstünden harici ekranlara bağlanan ve tam fonksiyonel bir Windows bilgisayar deneyimi sunan çubuk bilgisayar trendi giderek ehemmiyet kazanıyor. Son iki ayda pek oldukca şirket çubuk bilgisayarlarını duyurdu. Bir duyuru da Fransız Archos’tan.
Archos PC Stick adındaki çubuk bilgisayar Lenovo’nun modelinde olduğu benzer biçimde bundan önceki nesil Bay Trail işlemcileri temel alıyor ve daha oldukca düşük maliyetli bir çizgi izliyor. Modele 4 çekirdekli Intel Atom Z3575F yongaseti lüzumlu gücü sağlıyor. Yongasetinde 2 çekirdekli Intel HD grafik birimi mevcut.
Modelde 2GB RAM, 32GB artırılabilir kapasite, WiFi, Bluetooth 4.0, kızılötesi portu, USB girişi, enerji için microUSB girişi, 60gr ağırlık, Windows 10 işletim sistemi, Office Mobile yazılım paketi şeklinde öteki özelliklere haiz. Archos PC Stick modeli güz döneminde 100$ civarında bir fiyat etiketi ile satılacak.

 

cubukbilgisayar

Bir önceki yazımız olan ECS anakart üretmeyi bırakacakları yönündeki iddiaları yalanladı başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.