Güncel Teknoloji Haberleri

ECS anakart üretmeyi bırakacakları yönündeki iddiaları yalanladı

Dünyanın en büyük beşinci anakart üreticisi olan Tayvan menşeli Elitegroup Computer Systems (ECS) şirketi, bugün yayınladığı açıklamayla anakart üretmeyi bırakacakları yönündeki iddiaları yalan olduğunu beyan etti. Son günlerde teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden iddialar hakkında konuşan ECS yöneticisi May Chuan, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve anakart üretmeye devam edeceklerini deklare etti. Son günlerde ortaya çıkan bu aslı astarı olmayan haberlerden rahatsız olduklarını dile getiren Chuan, ECS başkanı Sunny Yang tarafınca kaleme alınan açıklamayı da teknoloji dünyasıyla paylaştı. ECS başkanı tarafınca kaleme alınan bu açıklamada, ilk olarak Digitimes sitesi tarafınca yer verilen bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı ve firmanın hiçbir süre anakart üretmeyi bırakmayacağı açıklandı. Anakart pazarındaki yerlerini korumak için araştırma ve geliştirme çalışmalarını devam ettireceklerini açıklayan Yang, bu pazarda kalıcı olacaklarının teminatını verdi.
Açıklanan son sayılara bakılırsa yılda averaj 3 – 4 milyon anakart satarak anakart pazarının averaj yüzde 5’ini oluşturan ECS cephesinden gelen bu açıklama, Computex kapsamında görücüye çıkarılan yeni 100 serisi anakartların da daha ilkin planlandığı benzer şekilde kullananların beğenisine sunulacağını gösterdi.

Bir önceki yazımız'da AMD Radeon R9 Fury X yok satıyor başlıklı makale amd, amd fiji ve radeon r9 fury hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.