Güncel Teknoloji Haberleri

Çubuk bilgisayar trendine Lenovo da katılıyor


Son dönemde bilgisayar üreticilerinin çubuk bilgisayarlara giderek daha çok ilgi gösterdiğini görüyoruz. Intel ve Asus’un geçtiğimiz aylarda lanse etmiş olduğu çubuk bilgisayalarının arkasından Lenovo da sahneye çıktı.
Ideacentre Stick 300 adındaki model HDMI üstünden televizyonlara bağlanarak tam fonksiyonal bir bilgisayar tecrübesi yaşamanızı amaçlıyor. Sadece Intel ve Asus modellerinde yeni nesil Cherry Trail tabanlı işlemciler yer alırken, Lenovo Bay Trail tabanlı bir Atom işlemci kullanmış.
Modelde 1.3GHz saat hızında çalışan Atom Z3735F yongaseti kullanılırken, 2GB RAM ve 32GB artırılabilir kapasite ile sistem desteklenmiş. Bluetooth ve WiFi bağlantıları bulunan cihazda bir de dahili hoparlör içeriyor. Lenovo’nun kablosuz opsiyonel bir kumanda sunmuş olduğu aygıt Windows 10 için de hazır durumda. Lenovo Ideacentre Stick 300 çubuk bilgisayar Temmuz ayı itibariyle 129 pound fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Bir önceki yazımız olan EVGA, SuperNOVA P2 Platinum güç kaynağı serisini yeni üyelerle genişletiyor başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.