Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung’un şeffaf ve aynalı ekranları optik illüzyon etkisi yaratıyor

samsung-aynali-oled-ekran

Samsung iki yeni 55 inç OLED ekranı görücüye çıkarttı. Bu ekranlardan biri saydam olması, diğeriyse ayna tesiri yaratması itibarıyla piyasadaki ekranlardan oldukça değişik yerlerde duruyor.

Samsung yeni ekranlarının bilhassa perakende ve pazarlama sektörleri için son aşama kullanışlı olabileceğinin altını çiziyor. Şirket tarafınca paylaşılan görüntüler de bu yargıyı doğrularken, vizyonun hakikaten oldukca havalı gözüktüğünü de ek olarak belirtmekte yarar var.

 

Aynalı yada saydam LCD ekranlar bir süredir piyasada olsa da, Samsung söz mevzusu konseptleri OLED ekran teknolojisiyle ilk kez kendisinin buluşturduğunu ve yeni ekranlarının daha iyi görüntüleme açıları ve kontrast oranı sunduğunu altını çizdi. Saydam vizyonun daha iyi işaretlemeler yapmak için kullanılabileceğine inanan Samsung, aynalı ekranlarınsa Intel ’in 3D RealSense kameralarıyla beraber sanal giyinme kabinleri yaratabileceğini belirtti.

KAYNAKBUSINESSWIRE

Bir önceki yazımız'da Oculus Rift’in piyasaya çıkacak versiyonu ve Oculus Touch el cihazı gösterildi başlıklı makale oculus, oculus home ve oculus rift hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.