Güncel Teknoloji Haberleri

Valve Vive VR başlığını seçilmiş geliştiricilere göndermeye başladı

Valve, sanal gerçeklik sistemi Vive ’ın geliştiricilere dağıtımına başladı. Ücretsiz geliştirici setlerinin kimlere dağıtılacağına karar vermek için bir başvuru süreci yürüten Valve, değerlendirmelerini tamamlamasıyla birlikte dağıtım aşamasına geçti. Şirketten yapılan açıklamada “ilk dalgada” büyük stüdyolarda çalışan geliştiricilerden, bağımsız geliştiricilere kadar uzanan bir gruba Vive VR başlığının dağıtıldığı belirtildi. Seçilen diğer geliştiricilere de yaz ayları içinde dağıtım yapılacak.

Geliştiricilere gönderilen kutulardan HTC tarafından üretilen Vive sanal gerçeklik başlığıyla birlikte kullanıcıların oda içindeki hareketlerini takip edecek iki adet Lighthouse baz istasyonu ve özgün kumanda cihazları çıkacak.

Valve, sanal gerçeklik başlığı Vive ’ı geliştiricilere erkenden ulaştırarak geliştiricilere kaliteli oyun ve uygulamalar hazırlamaları için geniş bir zaman sağlamayı planlıyor. HTC ve Valve tarafından geliştirilen Vive ’ın 2015 içinde satışa sunulması bekleniyor.

KAYNAK

VALVE (STEAM)

Bir önceki yazımız'da MediaTek Helio P10 ile sekiz çekirdek ve LTE Cat.6 desteği orta segmente gelecek başlıklı makale cortex a53, helio p10 ve işlemci hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.