Güncel Teknoloji Haberleri

Qualcomm’un on çekirdekli Snapdragon 818 yongasetine ait ilk detaylar açığa çıktı

Şu sıralar piyasadaki üst sınıf Android telefonlarında Qualcomm ’un Snapdragon 810 ve 808 yongaüstü sistemlerini sıklıkla görüyoruz. Qualcomm akıllı telefon ve tablet sahiplerine daha yüksek performans sunmak için çalışmalarını sürdürüyor ve birkaç ay sonraki mobil cihazlarda bu çalışmaların ürünü olarak Snapdragon 818 yongaseti göreceğiz.

Qualcomm Snapdragon 818 SoC ile ilgili son detaylar sızdı. 10 çekirdekli olduğu belirtilen bu CPU ’da dört adet 1.2 GHz Cortex-A53, iki adet 1.6 GHz Cortex-A53 ve dört adet yüksek güç sağlayan 2.0 GHz Cortex-A72 çekirdek bulunuyor.

Snapdragon 818 yongasetinin Adreno 532 GPU içerdiği ve LPDDR4 RAM desteklediği belirtiliyor. Ayrıca LTE Cat-10 seviyesinde hızları işleyebilecek şekilde, 20 nm süreci temel alarak geliştiriliyor.

Bu bilgiler henüz sızıntı aşamasında ve henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Bu nedenle Qualcomm ’un 10 çekirdekli işlemcisine yönelik dedikodulara şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

KAYNAK

STSJGadgets

Bir önceki yazımız'da Meerkat canlı yayınları web sayfalarına eklemeye izin veriyor başlıklı makale canlı yayın, meerkat ve sayfana ekle hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.