Güncel Teknoloji Haberleri

Full HD çözünürlüklü en iyi akıllı telefonlar

Akıllı telefonların en dikkat çeken özellikleri tabii ki ekranlarıdır. Ekranın kalitesinin kullanıcılar için hem görsellik hem de performans bakımından cezbedici özelliklere sahip olması gerekir. Ful HD çözünürlüklü ilk akıllı telefonu 2012 yılında J Butterfly modeliyle bize tanıtan HTC’yi sırasıyla LG ve Samsung diğer modelleriyle takip etti.

Teknolojinin de gelişmesiyle Full HD akıllı telefon üreticileri şimdi daha keskin ve net bir görüntüye sahip Quad HD ekrana sahip amiral gemisi telefonları tanıtmaya başladı. Full HD ve Quad HD akıllı telefonlardaki en önemli farkı pil performansında görebilirsiniz. iPhone, Sony, Huawei ve HTC gibi şirketlerin hala pil performansını daha üst seviyede tutmak için Quad HD ekranı kullanmadıklarını görüyoruz. 

Dilerseniz aşağıda ve diğer sayfalarda Full HD çözünürlüğe sahip en iyi telefonlara bakabilirsiniz.

Apple iPhone 6 Plus

5.5 inçlik Full HD IPS Ekran olan iPhone 6 Plus, 2915 mAh pil gücü ve 178 gram ağırlığında. 1/3 inçlik sensör ve 1.5 mikron piksel büyüklüğünde 8 megapiksel  arka kamera ve optik imaj sabitleme özelliği barındırıyor. Çift çekirdekli 1.4 GHz hızında Apple A8 işlemci, 1 GB ram 1.2 megapiksel ön kamera telefonun diğer özellikleri arasında.

1434970124_1.jpg

Bir önceki yazımız'da iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 arasındaki eksik özellikler! başlıklı makale apple, Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Plus hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.