Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 arasındaki eksik özellikler!

Apple’ın ilk phablet telefonu iPhone 6 Plus tanıtıldıktan sonra büyük ilgi gördü ve ne eğilme sorunları ne de fiyatının yüksek oluşu cihazın popülerliğini engellemedi. Cupertinolu şirketin son model iPhone’ları satış rekorları kırdı ve oldukça başarılı olduğunu bu şekilde kanıtladı.

Android tarafına baktığımız zaman 5.5 inçlik phablet modellerde oldukça sıkı bir rekabet var. Ancak phablet popülaritesini başlatan Samsung’un Note serisi bu alanda hala ilk sıralarda yer alıyor. Durum böyle olunca da, iPhone 6 Plus en çok Galaxy Note 4 ile karşılaştırılıyor.

Galaxy note 4 oldukça fazla özelliklere sahip ancak iPhone 6 Plus’ta olan ama Galaxy Note 4’te olmayan bazı eksik özellikler de mevcut. Aynı şekilde Galaxy Note 4’e ait birçok özellik de iPhone 6 Plus’ta yok. Sizlere bu haberimizde her iki telefonda da eksik olan bu özelliklerden bahsedeceğiz.

Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda, iPhone 6 Plus’tan Galaxy Note 4’e geçiş yaptığınız zaman veya Galaxy Note 4’ten iPhone 6 Plus’a geçtiğinizde eksik hissedeceğiniz  özellikleri inceleyebilirsiniz.

Premium metal tasarım

Apple her zaman daha şık ve kaliteli gösteren iPhone modellerinde metal malzeme kullanıyor. Samsung Galaxy Note 4 üzerinde metal malzeme kullandı ancak sadece çerçeve kısmında.

1416773763_premium-metal-design.jpg

 

Bir önceki yazımız'da Lenovo Akıllı Telefonlara Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Geldi başlıklı makale lenovo ve Lenovo Android 5.0 alacak cihazlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.