Güncel Teknoloji Haberleri

Rapor: Bu yıl 45 milyon Galaxy S6 ve S6 Edge satışı gerçekleşecek

2013 sonuna kadar da akıllı telefon dünyasının açık ara bir numarası olan Samsung, 2014 yılında inanılmaz bir düşüş içerisine girdi. Galaxy S5’in başarısız satış performansı, birbirini takip eden benzer ürünler ve Çinli üreticilerin fiyat/performans telefonları, Güney Koreli üreticinin düşüş yaşamasındaki temel etkenler oldu.

Mart başında tanıtılan Galaxy S6 ve s6 Edge modelleriyle ibreyi biraz olsun tekrar yükselten Samsung ilk gelen satış bilgisinden memnun görünüyor. Galaxy S6 ve S6 Edge için mayıs ortasında 10 milyon satış barajının aşıldığı açıklandı. Aradan geçen sürede firmadan konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmezken, Samsung’a yakın kaynaklar Galaxy S6 serisinin yıl sonuna kadar elde edeceği satışa ilişkin araştırmalarını yayınlamayı sürdürüyor.

İlginizi çekebilir;  Galaxy S6 İncelemesi

Deutsche Bank tarafından yayınlanan son rapora göre Samsung yıl sonuna kadar 45 milyon Galaxy S6 ve S6 Edge satışı gerçekleştirecek. Raporda modellerin ayrı ayrı kaç adet satacağı bilgisine yer verilmiyor.

Hong Kong merkezli araştırma şirketi Counterpoint ise haziran başında yayınladığı araştırmasında Galaxy S6 serisinin 50 milyon satacağını ifade etmişti.

Telefonların satışa çıktığı ilk dönemlerde ise analistler 70 milyon satıştan söz ediyordu.

Bir önceki yazımız'da 2015'in en iyi 15 akıllı telefonu başlıklı makale 2015 ve en iyi akıllı telefonlae hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.