Güncel Teknoloji Haberleri

LG G3 Android 5.1’i atlayarak direkt Android M güncellemesini alabilir

Güncelleme noktasındaki olumsuz sicilini son yıllarda tersi duruma getiren LG, 2014 yılı amiral gemisi G3’ü direkt Android M’ye (muhtemelen Android 6.0) yükseltebilir. G Flex 2 için Android 5.1 güncellemesini geçtiğimiz günlerde başlatan Güney Koreli firma LG G3 için henüz bir güncelleme yol haritası oluşturmuş değil.

LG Yunanistan’a göre LG’nin G3 için Android 5.1 güncellemesine ilişkin herhangi bir planı bulunmuyor. Bu gelişme telefonun direkt Android M güncellemesine yükseltileceği anlamına geliyor.

1434401014_img20150615234045.jpg

LG’nin benzer ufak çaplı güncellemeleri atlaması ilk defa yaşanacak bir gelişme değil. Şirket daha önce benzer hata düzeltmeleri içeren bazı güncellemeleri atlayarak G3’ü Android 4.4.2’den doğrudan Android 5.0 güncellemesine yükseltti.

Android M önümüzdeki sonbaharda ilk olarak Nexus cihazlar için resmen yayınlanacak. Yıl sonuna kadar ise kimi üreticilerin güncelleme dağıtım işlemini başlatması bekleniyor. 

Bir önceki yazımız'da LG G4'ün ekran hassasiyetini test ediyoruz başlıklı makale G4 ekran, G4 ekran hassasiyet testi ve LG hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.