Güncel Teknoloji Haberleri

Bazı LG G4’lerde dokunmatik sorunu yaşanıyor (Sorun olup olmadığını nasıl anlarım?)

LG’nin nisan ayında duyurduğu ve geçtiğimiz ay 2.200 liralık fiyatıyla ülkemize giriş yapan tepe modeli LG G4’te dokunmatik sorunu baş gösterdi. Knock Code ve Knock-On başta olmak üzere hızlı ve art arda dokunma gereksinimi duyulan bazı işlevler esnasında dokunmatik sorunu net bir şekilde görülmektedir.

Dünyanın en büyük geliştirici topluğu sayfası olan xda-developers.com sitesinde LG G4 kullanıcıları arasında yapılan anket dokunmatik sorunu doğruladı. 200’ün üzerinde katılımcının oy kullandığı ankette kullanıcıların %60’ı dokunmatik sorunuyla karşılaştığını bildirdi.

Güney Koreli firma tarafından henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmiş değil. Sorunun yazılım güncellemesiyle çözüme kavuşması bekleniyor.

LG G4’ümde dokunmatik sorunu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? (Tüm LG telefonlarda denenebilir)

  1. Öncelikle Telefon uygulamasında  şu kodu tuşlayın: 277634#*#
  2. Karşınıza çıkan servis menüsünde sırasıyla şu yolu takip edin: Device Test -> Service Menu – Manual Test -> Touch Draw Test – Manual
  3. Touch Draw Test – Manual bölümünde dokunma testini gerçekleştirin. Dokunmatik sorunu yaşıyorsanız lütfen yorumlar kısmından belirtiniz. 

Bir önceki yazımız'da Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 5.1.1 güncellemesi başladı başlıklı makale Android 5.1.1, galaxy s6 ve Galaxy S6 Edge hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.