Güncel Teknoloji Haberleri

Android’den kopyalanmış iOS 9 özellikleri

Apple pazartesi günü WWDC yıllık konferansında yeni mobil işletim sürümü iOS 9’u tanıttı ve hemen ardından şirket, geliştiriciler için beta yazılımını sundu. Tam sürümü olmasa da iOS 9’un tüm yeni özellikleri ortaya çıktı ve ezeli rakibi Android ile arasındaki farklar da belirlendi.

iOS 9 bazı yeni özelliklerle geldi ancak bu özelliğin bir kısmı zaten Android platformunda kullanılıyor. Tabii ki mobil sektöründe rakiplerinden ilham almak standart bir uygulamadır. Ancak iOS ve Android arasında bu gerçekleşince mobil kullanıcılar bunu bir üstünlük olarak görüyor.

1434115304_ios-9-android-m.jpg

Bu durum tabii ki de sadece iOS ve Android platformuyla sınırlı değil. BlackBerry ve Windows Phone gibi rakipleri de mevcut ancak iOS ve Android mobil platformunun en büyük bölümünü kaplıyor.

1433950559_ios9-androidm-tn2.jpg

Sizlere bu haberimizde Android üzerinde zaten mevcut olan, iOS 9 özelliklerinin bir listesini sunacağız. Sonraki sayfalarda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız'da Metal kasalı Meizu MX5 görüntülendi başlıklı makale Android 5.0, Exynos 7420 ve Flyme 4.5 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.