Güncel Teknoloji Haberleri

Çerçevesiz iPhone geliyor!

Akıllı telefonda çerçeve, ekran ile telefon kenarı arasındaki kısma deniyor. Apple’ın tedarik zincirine göre teknoloji devi şirket, iPhone ekranları için hücre içi teknolojisine geçmeyi düşünüyor. Hücre içi teknolojisi kullanılarak ekranın kenarındaki girdilere dokunmaya duyarlılık kaldırılabiliyor.

Apple’ın tedarik zinciri kaynakları, şirketin hücre teknolojisini bugünkü iPhone modelleri gibi ince olan cam üzerine cam ekranı kullanarak bir telefon geliştirmeye çalıştığını söylüyorlar. İkinci bir iddia ise Apple, gelecek  iPhone modelleri için 4K çözünürlüklü ekranlar üretmek istiyor.

1434132850_iphone-6-bezel-free1.jpg

İddiaya göre tedarik zinciri TPK, yeni geliştirdiği bir ekranda, ince bir film ile lamine edilmiş cam ve cam alt tabaka kombinasyonu kullanıyor. Fakat şirketin şimdilik yapabileceği en  ince ekran 8.5mm ve TPK, Apple iPhone 6 Plus’ın 7.1mm kalınlığa kadar bu kalınlığı azaltabileceğine inanıyor. Ancak bu değişiklik 2016 ve ya sonrasında olabilir. Bu yüzden Apple’ın bu yılki iPhone modelleri için bu teknoloji söz konusu değil.

Bir önceki yazımız'da Iron Man temalı Galaxy S6 Edge'in fiyatı dudak uçuklattı başlıklı makale Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Iron Man ve Galaxy S6 Edge Iron Man Limited Edition hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.