Güncel Teknoloji Haberleri

iOS’dan ödünç alınmış Android M özellikleri!

Google, bu yıl düzenlemiş olduğu Google I/O etkinliğinde Android’in yeni sürümü Android M’i tanıttı ve özelliklerine dair oldukça geniş bilgiler verdi. Derhal arkasından Apple, geçtiğimiz günlerde yeni mobil işletim sürümü iOS 9’u WWDC 2015 konferansında tanıttı ve derhal peşinden geliştirici sürümünü yayınladı.

Tamamen dürüst olmak gerekirse, birbirine en büyük rakip olan tanıtılan mobil işletim sistemleri Android M ve iOS 9 kesinlikle görsel platform üstünde fazla durulmadan, pil yönetimi ve genel özellikler açısından dikkate alınmış. Her iki sürümde temel düzeyde kullanıcı deneyimini geliştirmek amacı ile tasarlanmış.

1434099820_apple-android.jpg

Google Android M ile yeni özellikler tanıttı sadece, bazı özellikler Apple’ın iOS işletim sisteminde daha ilkin aslına bakarsan mevcuttu. Sizlere bu haberimizde, iOS üstünde daha evvelde mevcut olan yeni Android M özelliklerinin bir listesini sunacağız.

Bir önceki yazımız'da LG G4 Pro metal malzemeden oluşabilir başlıklı makale G4 Pro metal malzeme, lg g4 ve LG G4 Pro hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.