Güncel Teknoloji Haberleri

LG G4 Pro metal malzemeden oluşabilir

LG’nin yılın ikinci yarısı için hazırladığı büyük ekranlı akıllı telefona ilişkin taşlar yerine oturmaya başlıyor. Güney Koreli menşeli ET News sitesi LG’nin muhtemelen IFA 2015’te duyuracağı büyük ekranlı akılı telefonun LG G4 Pro olarak isimlendirileceği bilgisini verdi.

5.9-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip olması beklenen LG G4 Pro sitenin iddiasına göre daha önceki LG telefonların aksine metal malzemeden oluşacak. Üretim maliyetlerini hesaba katarak mobil cihazlarda uzun bir süredir plastik malzeme kullanan LG, G4’te plastik sürümün yanında deri arka kapaklı modeli de kullanıcıların beğenisine sundu.

LG’nin G4 Pro’da yer vereceği metal malzeme Güney Koreli firma açısında bir geçiş sürecini temsil edecek. Kullanıcıların LG G4 Pro’ya olan ilgisine göre LG metal malzeme kullanımını artıracak.

Son dönemlerde mobil ürünlerde metal malzeme kullanımında artış yaşanıyor. Uzun yıllardır plastikte direnen Samsung bile Galaxy Alpha ile metal malzemeye geçiş yapmış ve bu süreci Galaxy S6’ya kadar devam ettirdi.

Mobil cihazlarda metal malzeme hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız'da Sony Xperia Z3+ ve Xperia Z4'ün aşırı ısınmasına güncelleme geliyor başlıklı makale güncelleme, ısınma sorunu ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.