Güncel Teknoloji Haberleri

Sony Xperia Z3+ ve Xperia Z4’ün aşırı ısınmasına güncelleme geliyor

Geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler, Sony’nin son amiral gemileri Xpera Z4 ve Xperia Z3+’nın aşırı ısınma sorunu olduğu yönündeydi.  Sony bugün, Xperia Z4’ün aşırı ısınma sorunu olduğunu kabul etti. Ancak aynı zamanda aynı sorun Xperia Z3+ içinde geçerli.

Her iki model de, daha önce akıllı telefonlarda ısınma yaptığı gerekçesi ile şikayetler gelen Qualcomm’un son işlemcisi Snapdragon 810 ile çalışıyor. Sony bu yaz sorunu çözmek için bir güncelleme yayınlayacağını açıkladı. Ayrıca üretici, sorun çözülene kadar Xperia Z4 kullanıcılarının şarj ederken kapatmanızı öneriyor.

1433999694_14331786021432638299gsmarena003.jpg

Ayrıca şirket, Xperia Z3+ ve Xperia Z4 sahiplerini sorun olduğu zaman Sony servis merkezine başvurmalarını istiyor. Daha önce gelen haberlerde Xperia Z3+ modelini test ederken bu sorunu yaşamış olanlar, oyun oynarken, HD Netflix videolarını izlerken ya da bir video çekimi sırasında telefonun aşırı ısındığını söylüyorlar.

Bir önceki yazımız'da Windows 10 Mobile eylül sonunda çıkış yapacak başlıklı makale Microsoft, Windows 10 ve Windows 10 çıkış tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.