Güncel Teknoloji Haberleri

Snapdragon 810 işlemcili en iyi telefonlar

Qualcomm’un 20nm üretim sürecine sahip 64-bit sekiz çekirdekli işlemcisi Snapdragon 810 kuşkusuz bu yılın hayal kırıklıklarından biri oldu. Henüz tanıtılmadan söylentilere konu olan ısınma sorunu ve buna bağlı olarak yaşanan performans düşüşü, Snapdragon 810’un resmiyet kazanması ve mobil cihazlarda kullanılmasının ardından gerçeğe dönüştü. Evet Snapdragon 810 ısınıyor ve buna bağlı olarak cihazlarda ciddi bir performans düşüşü yaşanıyor.

Üreticiler, Qualcomm ile birlikte ya da kendi geliştirdikleri çözümlerle ısınma sorununu en aza indirmeye çalıştı. Bu noktada LG’nin G Flex 2 modelinde, Xiaomi’nin Mi Note Pro’da ve son olarak Sony’nin Xperia Z3+’ta ısınma sorununa yönelik çözümler geliştirdiği biliniyor. LG’nin G Flex 2’de ortaya koyduğu çözüm ne kadar işe yaradı tam olarak kestiremesek de, şirketin tepe modeli G4’te altı çekirdekli Snapdragon 808’e yönelmesi sanırım net bir cevap olmakta.

1433911945_smartphone-manufacturers-rally-in-support-of-qualcomm-inc-qcom-snapdragon-8.jpg

Snapdragon 810 her ne kadar Qualcomm’a en büyük iki müşterisinden biri olan Samsung’u kaybettirse de, yılın ortasına doğru gerçek performansını yakın değerler elde etmeye başladı. Özellikle Mi Note Pro ve Xperia Z3+’ın elde ettiği kriter testi puanları bu gelişmeyi net bir şekilde ortaya koyuyor.

Snapdragon 810 şöyle ya da böyle mobil dünyasının en güçlü çözümlerinden biri ve birçok amiral gemisi telefona güç veriyor. Şimdi dilerseniz söz konusu üst düzey telefonlara bir göz atalım.

Haberimize sonraki sayfalardan devam edebilirsiniz. 

HTC One M9

One M7 ve One M8 şık görünümleri ve kullanılan malzeme kalitesiyle kullanıcıların gönlünde taht kurdu. Telefonlar elbette kusursuz değildi. Ultrapiksel arka kameralar, geniş çerçeveler, sanal butonlar ve ekran boyutu en çok eleştirilen taraflardı.

One M9’a geldiğimizde ise eleştirilerin dozu bir miktar daha arttı. Üç yıldır tekrarlanan benzer tasarım kullanıcıların homurdanmasına neden olurken, One M9’un One M8’in üzerine çok şey katmadığı ifade edildi. Snapdragon 810 işlemcisinden gücünü alan One M9 son zamanlarda yayınlanan güncellemelerle kamera performansını bulmaya başladı. One M9 ayrıca güçlü hoparlörü, malzeme kalitesi ve yağ gibi akan arayüzüyle dikkat çeken bir telefon 

1433910606_1.jpg

Bir önceki yazımız'da Şarjı bitmeyen telefon! başlıklı makale akıllı telefon, Gsm ve Şarj hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.