Güncel Teknoloji Haberleri

Apple, Android kullanıcılarına göz dikti!

Apple’ın dün akşam itibariyle ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen WWDC 2015 etkinliğinde iOS 9’un yanısıra Android kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir duyuru da yaptı. Bu duyuruyla şirket Android’li telefondan iphone’lara dosya aktarımı yapabilen uygulamasını da tanıttı.

Move to iOS‘ isimli uygulama sayesinde Android kullanıcılarının akıllı cihazlarında bulunan tüm bilgilerini wireless üzerinden iPhone‘lar aktarmalarına izin vereceğini söyleyen Apple, böylece Android kullanıcılarına da göz kırpmış oldu. Android kullanıcılarının telefon rehberini, mesaj geçmişlerini, fotoğraflarını, e-posta geçmişlerini iPhone’a aktarmalarına olanak sağlayan uygulama iOS 9 ile kullanılabiliyor. Apple bu hamleyle daha önce en çok eleştirilen konulardan biri olan Android’li cihazlardan dosya paylaşımı sorununun bir nebzede olsa önüne geçmiş oldu.

1433850110_img20150609143824.jpg

Öte yandan Apple, 2013 yılında bir program başlatmış ve Android cihazlarını Apple Store’lara getiren kullanıcıların cihazlarını eski model iPhone’lar ile değiştirmelerine izin vermişti. Bakalım yeni dosya transferi uygulaması ile Apple, Android kullanıcılarını ne kadar cezbedebilecek. Bekleyip göreceğiz

Bir önceki yazımız'da Firefox OS arayüzü Android telefonunuza geldi! başlıklı makale Android, b2gdroid ve Firefox OS hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.