Güncel Teknoloji Haberleri

Firefox OS arayüzü Android telefonunuza geldi!

Mozilla’nin mobil işletim sistemi girişimi olan Firefox OS, henüz yeni yeni birkaç telefon modeli ile ekosisteme dahil olmaya başladı. Firefox OS’un arayüzünü merak eden Android kullanıcıları artık Firefox OS’u kendi cihazlarında yayınlanan uygulama ile deneyimleme şansına sahip olabiliyor.

Mozilla fanları tarafından geliştirilen b2gdroid isimli Android uygulaması tahmin edebileceğiniz gibi Android’de (Firefox OS kullanıcı arayüzü)’nü test etmenizi sağlıyor. APK olarak yayınlanan Launcher’i yükledikten sonra varsayılan başlatıcı olarak Firefox OS’u seçmeniz gerekiyor.

1433869619_img20150609200607.jpg

b2gdroid isimli Firefox OS arayüz launcher’i şimdilik sadece ARM işlemcileri ile uyumlu şekilde çalışıyor. Aşağıdaki linkten indirebileceğiniz uygulamanın 65 MB boyutunda olduğunu unutmadan hatırlatalım. Uygulama yeni olduğu için kullanım sırasında sorunlar yaşamanız muhtemeldir. Sorun yaşadığınızda uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

b2gdroid Firefox OS

 

Bir önceki yazımız'da BlackBerry'nin yeni amiral gemisi yine tasarımıyla yıla damgasını vuracak! başlıklı makale blackberry, blackberry oslo ve çıkış tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.