Güncel Teknoloji Haberleri

Türkiye 2015 genel seçimini akıllı cihazlarından takip etti!

Türkiye 7 Haziran 2015 günü yapılan milletvekili genel seçimlerine kilitlendi. Medianova yayınladığı verilerine göre, Türkiye’deki internet trafiğinin saat 18.00’den itibaren yüzde 150 oranında artış göstererek uzun saatler boyunca bu şekilde yüksek seyrettiği bildirildi.

Önceki yıllarda gerçekleşen seçimlerle karşılaştırıldığında, bu yıl daha farklı bir durumla karşılaştıklarını belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Geçtiğimiz yıllarda ilk veriler açıklandıktan sonra artan trafik, yaklaşık yarım saat içinde normal seyrine dönerdi. Bu yıl ise oy sayımına ilişkin sonuçların gelmesi ile başlayan yoğun internet trafiği, gece saat 01.00’e dek devam etti. Ertesi gün sabah saatlerinde de normalin yüzde 70 üzerinde bir trafikle güne başladık”dedi.

1433851718_img20150609150400.jpg

Öte yandan bu farkın oluşmasında, akıllı telefon ve tablet gibi cihazların kullanımınında yoğun olduğu bildirildi. Sevim, bu durumun oluşmasında mobil cihazlardan gelen trafiğinde de önemli bir rolü olduğunu belirtti.

 

 

 

Bir önceki yazımız'da Apple WWDC 2015 başlıyor! Canlı yayın! başlıklı makale apple, canlı yayın ve ios 9 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.