Güncel Teknoloji Haberleri

Xperia M4 Aqua’nın 8GB’lik sürümü başınıza iş açacak

Sony’nin mart başında gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi’nde duyurduğu Xperia M4 Aqua akıllı telefonu satın almayı düşünüyorsanız tercihiniz kesinlikle 16GB’lik sürüm olmalı, zira 8GB’lik sürümde bellek sorunuyla karşılaşacaksınız.

Orta düzeyde suya ve toza dayanıklı nadir telefonlardan biri olan Xperia M4 Aqua’nın 8GB’lik sürümünde kullanıcılara sadece 1.26GB’lik alan bırakılmış durumda. Xperia Blog sitesine göre sistemdeki birçok uygulama silinmesine rağmen 400MB’lik alan daha boşaltılabiliyor. Bu da şu anlama geliyor; Xperia M4 Aqua’nın 8GB’lik sürümünü alan kullanıcılar kesinlikle hatırı sayılır bir depolama sahip hafıza kartı kullanmak zorunda ve her defasında verilerini bu karta taşıyacak.

Üst düzey telefonlarda üreticilerin 16GB’lik sürümü yavaş yavaş terk ederken, orta düzey telefonlarda ise 8GB’lik sürümlerin artık ortadan kalması gerekiyor. 

1433793190_gsmarena001-2.jpg

Dilerseniz sonraki sayfalarda Xperia M4 Aqua’ya yakından göz atabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız'da Apple iOS 9'u tanıttı, işte tüm önemli yeni özellikleri ve çıkış tarihi! başlıklı makale apple, çıkış tarihi ve ios 9 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.