Güncel Teknoloji Haberleri

Apple iOS 9’u tanıttı, işte tüm önemli yeni özellikleri ve çıkış tarihi!

Apple her yıl düzenlediği WWDC 2015 konferansını bu akşam gerçekleştirdi. Şirket yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 9’u u bu konferansta resmen açıkladı. Yeni sürümde çok yeni özellikler bulunmuyor ve genellikle hız, optimizasyon ve kararlılık ön planda yer alıyor.

Şimdilik geliştiriciler için kullanıma sunulan iOS 9, beta sürümü ile Temmuz ayında tüm kullanıcılara sunulacak. Temmuz-Eylül arası 3 farklı beta sürümünün çıkması beklenen iOS 9’un tam sürümünün yeni iPhone modelleri ile birlikte Eylül ayında kullanıcılara sunulması bekleniyor. İlerleyen sayfalarda hangi cihazlara geleceğinin bilgisine ulaşabilirsiniz.

1433797635_ios-9-download.jpg

Peki iOS 9 ile hangi yeni özellikler geldi? Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda iOS 9’un en önemli yeni özelliklerinin yanısıra, yeni sürümün ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Bölünmüş ekran görünümü ve çoklu görev

Samsung’un genelde phablet telefon modellerinde kullandığı bölünmüş ekran özelliği iOS 9 ile iPad 2 Air üzerinde de kullanılabilecek. Yani aynı anda iki uygulama çalıştırılıp bir ekran üzerinde görüntülenebilecek.

1433797722_01.jpg

Bir önceki yazımız olan iOS 9'un yeni duvar kağıdını indirin başlıklı makaleyi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.