Güncel Teknoloji Haberleri

Xperia Z3+ (Xperia Z4) diğer Z serisi telefonlar gibi kaygan değil

Xperia Z4 ya da Xperia Z3+ ilk tanıtıldığında teknik özellikleri ve daha önceki Z serisi cihazlara benzer tasarımıyla eleştirilerin odağında oldu. Ancak gün geçtikçe Xperia Z3+’ın Xperia Z3’ün üzerine kattığı tasarım ve donanımsal farklar gün yüzüne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde buradaki haberimizde Sony’nin Xperia Z3+’ta yeni ekran sürücüleri kullandığını ve yeni sürücüler sayesinde Xperia Z3+’ın ekranının ıslak durumlarda dokunmaya karşı daha duyarlı hale getirildiğini ifade etmiştik.

İlginizi çekebilir; Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3+ arasındaki 8 temel fark

1433653543_xperia-z4-edge-640x481.jpg

Xperia Z3+ henüz global pazarda satışa çıkmadı ancak telefonun diğer Z serisi cihazlar gibi kaygan bir tasarımda olmadığı anlaşıldı. Sony, Xperia Z serisinde uzun süredir cam yüzeyler kullanıyor. Cam yüzeyler telefonu kaygan hale getirirken, Sony’nin Xperia Z3+’ın metal çerçevesinde çok küçük bir oluk oluşturarak telefonun elde ve eğimli yüzeylerde kaymasını engelliyor.

Alt bölümdeki videoda Xperia Z3 ve Xperia Z3+’ın (Xperia Z4) eğimli yüzeyde nasıl bir tutuş gösterdiğine göz atabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız'da HTC skandal bir hataya imza attı başlıklı makale altın kaplama One M9, HTC ve iphone 6 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.