Güncel Teknoloji Haberleri

Android M özellik: Batarya tasarruf modunu sesle açma ve kapatma!

Google özellikle Android 5.0 sürümü ile Nexus cihazlara pil tasarrufu modu eklenmesini sağladı. Belirli bir batarya seviyesine düştüğünde otomatik veya elle etkinleştirilebilen bu özelliğe Android M ile üçüncü bir seçenek ekleniyor.

Google Now uygulaması ile entegreli çalışan özelliği Google Now’un ülkemizde henüz kullanılamaması nedeniyle deneyemedik ancak gelen bilgiler özelliğin gayet iyi çalıştığını söylüyor. Google’a sesli komutla “pil tasarrufu modunu etkinleştir” dediğinizde yapacağı ilk işlem “batarya tasarruf modu”‘nu açmak. Ayrıca bu sayede batarya tasarrufu modunu devre dışı bırakabiliyor aynı şekilde aktif edebiliyorsunuz.

1433536722_img20150605225948.jpg

Bu özellik Android M önizleme sürümünde mevcut  olmakla birlikte bazı hatalar içerdiği de söylenmekte. Özelliğin final sürümünde daha hızlı sonuç vereceğini düşünüyorum. Şu an kafa karıştırıcı bir kullanıma sahip özelliğin ülkemizde de kullanılabileceği günü merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız'da Rakamlarla LG G4 - iPhone 6 Plus karşılaştırması başlıklı makale apple, iPhone 6 Plus ve IPS panel hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.