Güncel Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 5 ve Samsung Pay eylül ayında açıklanacak

Samsung, merakla beklenen Galaxy Note 5’i geçtiğimiz yıllardaki Note serisi telefonlarda olduğu gibi eylül döneminde duyuracak.  Bilgi bizzat Samsung’un üst düzey yöneticilerinden (Başkan Yardımcısı) Rhee In Jong’dan geldi. Jong, geçtiğimiz gün gerçekleşen şirket için bir konferansta Galaxy Note 5 ve Samsung’un ödeme sistemi Samsung Pay’ın eylül ayında tanıtılacağını ifade etti.

Samsung Pay aslında ilk olarak Galaxy S6 ve S6 Edge etkinliğinde duyuruldu, fakat Samsung söz konusu ödeme sistemini henüz hizmete koymadı. Galaxy Note 5’le birlikte kullanılması planlanan Samsung Pay ilk olarak Güney Kore ve Amerika’da hizmete girecek. Samsung ayrıca yıl bitmeden ödeme sistemini Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika kıtalarının yanı sıra Çin’de başlatmayı planlıyor. Kullanıcılar Samsung Pay ödeme sistemine ne derece ilgi gösterir bilinmez fakat şirket %20’lik bir kullanıcı diliminin Samsung Pay hizmetinden faydalanacağını umuyor. Samsung Pay’ın hem NFC hem de manyetik şeritli kartlarla uyumluluk göstermesi kullanıcı hedefinin yakalanacağını gösteriyor.

Henüz erken ancak Galaxy Note 5 için iddia edilen özelliklere değinecek olursak; 5.8-inç büyüklüğünde Quad HD (4K sürümü de olabilir) çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 7.9mm kasa kalınlığı, 64-bit 14nm sekiz çekirdekli Exynos 7422 (ya da Exynos 7420), 4GB RAM ve Android 5.1 Lollipop işletim sistemi. 

Bir önceki yazımız'da Windows 10 işletim sistemli ilk telefonlar görücüye çıktı başlıklı makale Alpha Prime 4, Alpha Prime 5 ve Cherry Mobile hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.