Güncel Teknoloji Haberleri

Windows 10 işletim sistemli ilk telefonlar görücüye çıktı

Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çalışan ilk telefonlar Tayvan’da devam eden Computex 2015 etkinliğinde tanıtıldı. Windows 10’lu ilk telefonlar Filipinli akıllı telefon ve tablet üreticisi Cherry Mobile’dan geldi.

Alpha Prime 4 ve Alpha Prime 5 olarak adlandırılan telefon LTE bağlantı desteğini beraberinde getirecek. Giriş seviyende konumlandırılan telefonlardan Alpha Prime 4’te 4-inç ekran, 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 210 işlemci, 5MP arka kamera, 2MP ön kamera, 4GB dahili depolama ve 512MB RAM yer alıyor.

1433413906_cherry-mobile-alpha-prime.jpg

5-inç ekrana sahip Alpha Prime 5’te ise 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 210, 1GB RAM, 8GB dahili depolama, 1GB RAM, 8MP arka kamera ve 2MP özçekim kamerası yer alıyor.

Cherry Mobile telefonların lansman tarihi ve fiyat bilgisi hakkında bilgi vermedi ancak Windows 10 Mobile’ın sonbahar döneminde tanıtılacak olması telefonların aynı dönemde çıkış yapacağını gösteriyor. 

Bir önceki yazımız'da Xperia Z3+’ın yeni dokunmatik sürücüleri ıslak ekran kullanımını geliştiriyor başlıklı makale ekran sürücüleri, Sony ve Xperia Z3+ hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.