Güncel Teknoloji Haberleri

Facebook’ta ‘şifreli e-posta’ dönemi başladı

Facebook, uzun süreden beri beklenen güvenlik önlemini dün itibarı ile hayata geçirdi. Sosyal ağ artık PGP (Pretty Good Privacy) şifreli e-postaları destekliyor.

Bildirimlerin veya bizzat hesabın kendisinin hassaslık içerme ihtimaline binaen, anahtara (şifreye) sahip olmayan kimse tarafından okunamayacak şekilde şifrelenecek olan postalar Facebook’un halihazırda göndermekte olduğu standart hesap bakım postalarını, özel mesajlara yönelik kullanıcı uyarılarını, şifre değişikliklerini ve diğer hesap bildirimlerini kapsıyor.

Bundan önce HTTPS yoluyla ağ üzerinden şifrelemeyi kullanan Facebook yeni sistemle birlikte e-postaları GMail, Yahoo ve Microsoft’un kendi e-posta servislerinden de korumuş olacak. Bu oldukça önemli çünkü -her ne kadar pek bilinmese de- tüm bu firmalar reklam amaçlı uygulamaları için kullanıcıların e-posta hesaplarını düzenli biçimde kontrol ediyorlar.

Gelelim ne yapmamız gerektiğine:

Facebook e-postalarının şifreli biçimde gelmesini istiyorsanız ilk olarak Facebook’u açıp şu adımları izliyoruz:
Facebook>Kullanıcı Adınız>Hakkında>İletişim Bilgileri ve Temel Bilgiler>Bir Ortak Anahtar Ekle

Bir önceki yazımız'da Türk hackerlardan Almanya'ya darbe! başlıklı makale Almanya, Almanya'ya Türk Hackerlardan Darbe ve hacker hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.