Güncel Teknoloji Haberleri

Instagram’da reklamlar başlıyor!

Instagram ve Facebook entegrasyonu ticari altyapıyla birleşecek. Instagram bundan böyle kullanıcılarına Facebook ilgi alanlarına göre reklam göstermeye başlıyor.

Instagram’ın yükseliş döneminde arada bir bazı reklamlara rastladığımız oluyordu. Ancak bu durum daha sık karşımıza çıkmaya başlayacak.

Instagram ve Facebook aynı veri tabanı üzerinden kullanıcılarla bağlanabildiği için Facebook kullanıcı alışkanlıkları, ilgilendiği konular ve paylaşım tercihleri, aynı kullanıcıların Instagram hesabında kendilerine reklam olarak geri dönecekler.

Çok yakında kedi maması şirketlerinden, spor ayakkabı üreten firmalara kadar hemen her ticari marka Instagram’da kullanıcılara reklam gösterebilecek. Bunu da Facebook üzerinde paylaşılan, beğenilen ya da takip edilen veriler üzerinden yapabilecekler.

Bu durum Instagram üzerinde gittikçe daha fazla reklam görüyor olmamıza yol açar mı?

Aslında hayır.

Rastgele reklam görmek yerine, daha hedefe odaklı ilgimizi çekebilecek reklamlarla karışılacağımızın bir işareti.

Bu yöntemle her kullanıcıya daha ilgi odaklı tüketim yönlendirmeleri göndermek mümkün olabilecek.

Böylece Facebook üzerinde yaptığınız paylaşımların kategori çeşitlilikleri Instagram üzerinde o kadar az, ya da fazla reklam görmek anlamına gelecek.

Bir önceki yazımız'da Android M ile istediğiniz uygulamayı varsayılan olarak kullanabileceksiniz! başlıklı makale android m, Google ve özellik hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.