Güncel Teknoloji Haberleri

LG G4 suya dayanıklı mı?

Akıllı telefonlarda en çok dikkat ettiğimiz noktalar tasarım ve performanstır. Fakat şu an birçok amiral gemisi telefona baktığımızda performans olarak zirvede olsalar da dayanıklılık konusunda ne durumdalar? Ekran ve kasa dayanıklılığı konusunda üst düzey telefonlarda Sony ilk adımı atan marka oldu. Su geçirmezlik ve dayanıklılık konusunda IP sertifikası olan Sony’i nano koruma ile bir nebze toza ve suya dayanıklı olan Motorola izlemekte.

LG G4’ün IP sertifikası olmadığı halde suya dayanıklı bir cihaz olduğunu görüyoruz. Aşağıdaki videoda yapılan deneyde LG G4 10 cm derinlikte 2 saat boyunca su içinde bekletiliyor. Bizi şaşırtan nokta ise telefon 2 saat suyun içinde kalmasına rağmen hala çalışır durumda. Ama siz yine de bu videoyu izledikten sonra bu testi uygulamayın zira telefonunuz hoparlör, mikrofon ve kamera kısmından ciddi hasarlar alabilir.

 

Bir önceki yazımız'da Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3+ arasındaki 8 temel fark başlıklı makale Android 5.0, Snapdragon 810 ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.