Güncel Teknoloji Haberleri

Güneş enerjili uçak Pasifik Okyanus’u geçecek

Güneş enerjisi ile çalışan ve dünya etrafındaki seyahatini güneş enerjisi ile gerçekleştiren Solar Impulse 2, Hawaii’ye uçacak. Uçağın bu seyahati 5 gün sürecek ve bu uçuş Pasifik Okyanus’u boyunca sürecek.

9 Mart’ta Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’den havalanarak yolculuğuna başlayan Solar Impulse 2,  bu seyahat sırasında Umman, Hindistan, Burma ve son olarak Çin’e uğradı. Ancak buradaki hava koşullarının kötü olması nedeniyle seyahate devam edemeyen Solar Impulse 2, iki ay ara verdi.

1373268567_fotosolarimpuleluchtblauw.jpg

Çin’deki ikinci durağı olan Nankin kentinden havalanan uçak,  pilotları Bertrand Piccard ve Andre Borschberg kontrolünde Pasifik Okyanusu’nu geçerek Hawaii’ye gidecek.

2300 kilogram ağırlığa sahip tek koltuklu uçağın pilotu olan 62 yaşındaki Andre Borschberg, basınçsız kokpitte her gün 20 dakikalık uyku molaları vererek 120 saat yolculuk edecek.

Aşağıdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız'da Vatandaş uyanık çıktı, dolandırıcılar çarpıldı başlıklı makale izmir, Kredi kartı ve kredi kartı dolandırıcısı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.