Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone’ları kilitleyen mesaj

Gönderilen tek satırlık bir kısa mesajla iPhone’ların kilitlenip yeniden başlamasına neden olan bir hata tespit edildi. Kullanıcılar birbirlerine şaka yapmak için bu kısa mesajı göndermeye başladı.

iOS 6 işletim sistemine sahip telefonlarda görülen sorun, kısa mesaj uygulamasının kilitlenmesine ve kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor. Arap alfabesinden harfler içeren “?????????????????? ? ?h ? ? ?” bu tek satırlık mesaj gönderildiğinde, mesajı alan telefon kapanıp yeniden başlıyor.

Apple çözüm bulamadı
Sorunun, kısa mesajı bildirimlerde gösterirken yaşandığı tahmin ediliyor. Karakterleri göstermeye çalışan sistem kararsız hale geliyor ve kendini yeniden başlatıyor.
Kullanıcıların rapor ettiği sorundan haberdar olan Apple firması kalıcı bir çözüm arıyor. Bu esnada kullanıcılar da kendi geçici çözümlerini buldu.

Geçici çözümler
Mesajı alan telefonun sahibi, gönderilen mesajı yanıtlayabilirse sorun çözülüyor. Ancak uygulama yanıt vermediği için dolaylı bir çözüm gerekiyor.
Bunun yollarından birisi sesli asistan Siri’ye SMS yazdırmak. Diğer yöntem ise ‘Paylaş’ butonuyla SMS göndermek.

Kaynak: Independent, Twitter, Reddit

Bir önceki yazımız'da iPhone 7 Türkiye fiyatı kaç para ne zaman çıkacak başlıklı makale iphone ve iPhone 7 Türkiye fiyatı kaç para ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.