Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung’un SAMI platformundan vucüt sıcaklığını izleyen teknolojik hap!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ev elektroniği ve mobil teknolojiler alanında olduğu kadar tıp alanında da çalışmalar yapan bir şirket. Şirketin geçtiğimiz yılın Kasım ayında duyurduğu sağlık platformu SAMI ilginç bir proje ile karşımıza çıktı.

Samsung’un SAMI platformu, insan vucüdundaki anlık değişikleklerin veri alışverişini sağlayan ve insanın vucüt sıcaklığını izlemek için kablosuz bulut depolama birimi teknolojisine sahip E-Celsius (Celsius ölçeği, 1742’de İsveçli astronom Anders Celsius’un ismiyle adlandırılmış bir sıcaklık ölçme birimi) birimini kullanan hazmedilebilir elektronik hapı yayınladığı video ile duyurdu.

1432759753_img20150527232038.jpg

E-Celsius birimini kullanan hap, vücudun içinde olduğu sürece her beş saniyede bir vucüt sıcaklığı akışını takip ederek ısının belirlenen sıcaklığa ulaşması durumunda akıllı telefon, tablet ve akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlara verileri anlık olarak bildirim şeklinde gönderebiliyor.

Aşağıda videoda bu sistemin nasıl işlediğine daha ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

 

 

 

1432725708_istagram.jpg

1432725697_hayaller.jpg

1432725691_film.jpg

Bir önceki yazımız'da Türkiye'nin bilişim üssü olacak olan Bilişim Vadisi'nin temelleri atıldı! başlıklı makale bilim, bilişim vadisi ve fikri ışık hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.